Przeskocz do treści

YOGA W SAMOCHODZIE – szczególnie w czasach pandemii!

Godziny spędzone za kierownicą przynoszą ze sobą stres, bóle pleców, ból szyi i bóle głowy. Zobacz, jak możesz walczyć z bólem i uwolnić się od stresu podczas jazdy samochodem.

Nasze społeczeństwo naprawdę się zmieniło: kreatywne osoby stale się rozwijają i angażują w nowe aktywności. W tym samym czasie po pracy większość aktywnych osób jeździ na dodatkowe zajęcia. Torba treningowa jest zawsze gotowa do użycia. Trenerzy mówią Tobie – uwolnij swój umysł od myśli. Po prostu: zrelaksuj się! Brzmi dość prosto, ale po co marnować na to cenny czas często kosztem rodziny? Okazja trafia nam się prawie codziennie: w samochodzie.

Trzydzieści jeden procent przeciętnej populacji spędza co najmniej godzinę w samochodzie każdego dnia tygodnia. Nie mówimy o weekendach. Z każdym miesiącem po prostu będzie gorzej. Nic dziwnego, że mięśnie szyi stają się sztywne, a nogi zaczynają boleć, nawet w najlepszej ŠKODZIE 😊.  Jeśli jest duży ruch, a kolejka samochodów wydaje się nie mieć końca, wystarczy kreatywność. 

Oto nasza joga wg. Kerstin Emge – profesjonalnej nauczycielki jogi

RELAKSUJ SIĘ W RUCHU!

„Gdy utkniesz w korku, większość ludzi korzysta z czasu, aby sprawdzić swój Instagram lub zaktualizować swój status na Facebooku. Jakby ktoś chciał wiedzieć, że nie możesz się ruszyć. Dlaczego choć raz nie zwrócisz uwagi na kręgosłup? ”- pyta Kerstin Emge, profesjonalny nauczyciel jogi i ekspert od rozrywki w samochodzie.

Aby rozpocząć, wydłuż przednią część tułowia przez górną część mostka. Wdychaj głęboko, wstrzymaj oddech na sekundę, a następnie powoli wydychaj. Wydychając wolniej niż wdychając, możesz uspokoić swoje ciało i szybko odzyskasz świeżość.

Dbając o prosty odcinek kręgosłupa, spróbuj też skrętu. Ponownie wydłuż przednią część tułowia, zrób wydech i skręć w prawą stronę. Przyciśnij lewą rękę do hamulca ręcznego i wyciągnij jeszcze bardziej swoją klatkę piersiową. Powtórz po lewej stronie i pociągnij prawą ręką za uchwyt w drzwiach.

Uruchom ramiona: połóż palce prawej ręki na prawym ramieniu, a lewej na lewym ramieniu. Łokcie skierowane są w stronę szyb samochodowych. Teraz wystarczy się obrócić. Obróć łokcie w jednym kierunku, a następnie w drugim kierunku.

RELAKSUJ SIĘ PRZED CZERWONYMI ŚWIATŁAMI!

Jeśli choć raz nie ma korka, możesz wykorzystać krótki czas oczekiwania na czerwonym świetle. Połóż prawe palce na prawym ramieniu kierownicy, a lewe na lewym ramieniu kierownicy. Powinny wyglądać jak duże pająki gotowe do ataku. Łokcie skierowane są w stronę szyb samochodowych. Teraz wystarczy obrócić kierownicą. Obróć w jednym kierunku, a następnie przejdź w drugim kierunku.

Szybki start na czerwonym świetle: jeśli twoje ręce zaczynają czuć się ciężkie i leniwe, po prostu rozluźnij je za pomocą tych łatwych i szybkich ćwiczeń rozciągających.

ZJECHAŁEŚ NA PARKINGI – ZRELAKSUJ SIĘ I DO SAMOCHODU!

Parkingi autostradowe cieszą się bardzo złą reputacją: drogie i obrzydliwe jedzenie, mniej miejsc parkingowych niż ludzi i płaczące dzieci, które desperacko potrzebują jedzenia. Ale jeśli masz szczęście, że udało ci się złapać dobre miejsce, skorzystaj z niego! Wysiądź z samochodu i stój prosto. Napnij mięśnie przednich ud, aby podnieść rzepki. Wydychaj i pochyl się do przodu obracając się w stawach biodrowych. Pochylaj głowę i tułów jako jedną całość. Spróbuj pochylić klatkę piersiową, dotykając ją do ud. To dla ciebie za trudne? Po prostu ugnij kolana, aż żebra dosięgną twoich ud. Następnie powoli wyprostuj nogi, jeśli to możliwe. Ta asana pomaga rozciągać ścięgna podkolanowe i miednicę, które są głównymi bohaterami podczas jazdy.

Oprócz robienia tych wszystkich asan obok i w samochodzie możesz także użyć swojego auta. Otwórz okno i podnieś wyprostowaną nogę. Nic nie czujesz?  Zegnij prawą stopę! Voilà!

RELAKSUJĄCY PODCZAS DŁUGICH TRAS!

Najważniejsza rzecz podczas siedzenia za kierownicą jest dość oczywista: koncentracja. Bez względu na to, czy wracasz do domu z wakacji czy jedziesz na spotkanie biznesowe: zmęczenie i wyczerpanie nie jest niczym nowym w takich sytuacjach. Ale nie martw się, jest na to łatwy sposób. Po prostu zrób sobie przerwę i napełnij swoje ciało nową energią. Więc jeśli nadal masz długą drogę do ukończenia, wypróbuj wojownika 2.

Siądź na siedzeniu pod kątem 90 stopni, wyciągnij nogi poza auto i je wyprostuj. Twoje plecy skierowane są w stronę drzwi. Następnie rozstaw stopy 50 cm od siebie. Prawa stopa powinna znajdować się blisko przedniego koła, a lewa blisko tylnego koła. Teraz obróć prawą stopę o 90 stopni w prawo, a lewą stopę o 45 stopni również w prawą stronę. Skończone?

Następnie zegnij prawą nogę, aż uda będzie równolegle do podłogi. W ten sposób wzmocnij lewą nogę. Rozciągnij ręce z dala od łopatek, również równolegle do podłogi. Unikaj oparcia tułowia o prawe kolano, aby uniknąć obrażeń. Spójrz na swoją prawą rękę. Ta asana daje pewność siebie i determinację! Kto nie potrzebuje determinacji podczas jazdy w godzinach szczytu? 

RELAKS, ABY DAĆ ENERGIĘ DO DZIAŁANIA!

Brzmi to dość powierzchownie. Ale ulica to nie tylko ulica. To strefa wojny! Kierowcy zawsze zapominają o swoich dobrych manierach. Stresują się i krzyczą. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, skorzystaj z następnego zjazdu i zaparkuj w odpowiednim miejscu. Wysiądź z samochodu i wyprostuj się. Skoncentruj się na jednym miejscu. Teraz połóż ciężar ciała na lewej stopie i unieś prawą stopę. Możesz położyć prawą stopę na lewej stopie, goleni lub udzie. Upewnij się, że nie stawiasz prawej stopy na lewej rzepce.

Po wykonaniu tych ćwiczeń nie powinno być już żadnych przeszkód na twojej drodze. Powinieneś być teraz bardziej zrelaksowany i skupiony. A twoja torba sportowa? Po prostu zostaw to w domu, zrobisz więcej miejsca w bagażniku, zaoszczędzisz czas w ciągu dnia, ale co najważniejsze będziesz miał mniej stresu w swoim życiu. Prawda, że to proste i łatwe. Po prostu wypróbuj to, a od razu poczujesz się bardziej zrelaksowany i skoncentrowany.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: